Çalışma Saatleri:  Pzt‑Cmt  08:00‑18:00   ‑Pazar Kapalı
Telefon:  0505 702 7569

Sunucu Kiralama Hizmetleri

SiberFix Bilgisayar Sistemleri > Sunucu Kiralama Hizmetleri

İnternet dünyasının gelişmesi ile birlikte artık her işlem internet üzerinden yapılmaya başlamıştır. İşletmeler ve kişiler alışverişleri de dâhil olmak üzere her işlemini internetten yapmayı tercih etmektedir. Bu noktada internet sitelerinin alt yapıları daha da önem kazanmıştır. Sunucu kiralama işlemi bu aşamada devreye girmektedir. İnternet sitelerinin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için gerekli alt yapıyı sunucu kiralama işletmeleri sunmaktadır. Bu işletmeler sahip oldukları güçlü alt yapıya sahip teknolojik sunucuları diğer işletme ve kişilere kiralamaktadır. Yapılan kiralama işlemi sayesinde internet siteleri daha hızlı ve güvenilir alt yapıya sahip olmaktadır.

 

Sunucu Kiralama Avantajları

Sunucu kiralama işletmeler ve kişiler için pek çok noktada avantajlıdır. Öncelikli olarak bir sunucuya sahip olmak her açıdan maliyet doğuracaktır. Sunucuların yer kaplaması, enerji harcaması ve bakımlarının zor olması maliyetleri yükseltmektedir. Özellikle ilk kurulumda çok yüksek bedeller ortaya çıkabilmektedir. Kiralama ile bunun önüne geçilir. Sunucunun güvenli bir şekilde çalışabilmesi için sürekli eleman çalıştırılması gibi bir gereklilikte doğar. Bu da maliyetleri yükseltebilir. Küçük ancak hızlı internet sitesi sahibi olmak isteyenler için kiralama daha ideal bir çözümdür. Üstelik profesyonel kiralama şirketleri sayesinde her türlü sorun anında çözülebilecektir. Bu sayede kesintisiz olarak çalışan hızlı bir internet sitesine sahip olunabilir.

 

Sunucu Kiralama Ücretleri

Sunucu kiralama işlemlerinde ücretlendirme kişiye özel olarak yapılır. İnternet sitelerinin gereksinimleri dikkate alınarak kiralama ücretleri belirlenir. Bu gereksinimler arasında ne kadarlık alana ihtiyaç duyulduğu, hızın ne olacağı, güvenlik gereksinimlerinin neler olacağı ve kontrol paneli istenip istenmediği gibi hususlar bulunur. Bunların özelliklerine göre işletmeler ve kişiler için belirleme yapılır. Sunucu kiralama ile ilgili bilgi almak ve işlem gerçekleştirmek için teknotel.com adresini ziyaret edebilirsiniz.